Hakan Ural'dan objektif ve dürüst yorumlar

Hakan Ural, bu sabah Kanal D'de ekrana gelen "Neler Oluyor Hayatta" programında herkesin bildiği ama dile getirmediği gerçekleri ifade ederek dürüst ve samimi tavrıyla takdir topladı.

Hakan Ural'dan objektif ve dürüst yorumlar

Hakan Ural bu sabah sunuculuğunu Nur Tuğba Namlı ile birlikte üstlendiği "Neler Oluyor Hayatta" programında Cüneyt Arkın'ın ilk evliliğini yaptığı Güler Mocan'dan dünyaya gelen kızı Filiz Cüreklibatur'un merhum babasının vasiyetnamesine itiraz etmesi haberini yorumlarken; dobra ve dürüst tavrıyla takdir topladı.

Hakan Ural; "Eğer Cüneyt ağabeyin böyle bir çocuğu var ise o mirastan pay almak hakkıdır. Çocuklar; kendi insiyatifleri dışında yetişkin insanların kendi tercihlerine mukabil dünyaya geliyor. Her ne olursa olsun hak denen bir müessese var." şeklinde konuşurken merhum aktörün kızının hak talep etmesinin en doğal hakkı olduğunu ifade ederek Sacit Aslan'ın miras davasından örnek verip; "Doğru bir tane. Bunlar saklanabilir, tolore edilebilir şeyler olmadığı için çıkıyor. Sacit ağabeyi biliyorum mesela... Fahrettin Aslan rahmetli oldu. Oğlu Mehmet Aslan'a mukabil tasarrufta bulundu. Ben detaylarına kadar biliyorum... Sen kendi haklarından mütevellit, kendi lehine sonuç almak için konunun çabalısı olup; muvaffakı olabilirsin ama bir de Allah indinde hak var, adalet var ve kardeşim" ifadelerini kullandı.


 

Hakan Ural, 3-4 yıl önce bir konudan dolayı kırgınlık yaşadığı Sacit Aslan için; herkesin bildiği ama nedense hiç dile getirmediği doğruları dile getirip; karşılıklı kırgınlığa rağmen dürüst ve dobra yorumlarda bulunması takdir topladı.