Jülide Kural: "Kadir İnanır tedbir amaçlı yoğun bakımda"

Usta sanatçı Kadir İnanır Mart ayında İstanbul'daki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Yeniden hastaneye kaldırılan usta oyuncunun son sağlık durumuyla ilgili bir gelişme yaşandı.

Jülide Kural: "Kadir İnanır tedbir amaçlı yoğun bakımda"

Sanatçı Kadir İnanır, geçtiğimiz Mart ayında sabah saatlerinde evinde rahatsızlanmıştı.

Evinde inme geçiren 75 yaşındaki İnanır'ın bilinci kapalı şekilde Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği belirtilmişti. 

O dönem entübe edilen Kadir İnanır, hastaneden taburcu edilmişti. 

Ancak 75 yaşındaki İnanır, yaşadığı bir sağlık problemi nedeniyle Beykoz'daki evinden Koşuyolu'nda bulunan özel bir hastaneye tekrar kaldırılmıştı.

 

Jülide Kural: "Kadir İnanır tedbir amaçlı yoğun bakımda"

DOKTORUNDA KESİN TALİMAT "YASAK" GELMİŞTİ

İnanır'ın doktoru bir talimat verdi.

Usta oyuncu için doktoru tansiyonunun yükselmesine neden olacak her şeyden kaçınması gerektiğini belirterek "Öfkelenmek yasak" demişti.

YENİ GELİŞME

ODATV'nin haberine göre Jülide Kural, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, İnanır'ın, doktoru beyin cerrahı Uğur Türe'nin yönlendirmesiyle birkaç gün sürecek rutin kontrolleri için hastaneye gittiğini belirtti.

Rutin kontrollerin ardından İnanır'ın fizik tedaviye devam edeceğini aktaran Kural, şunları kaydetti:

"Önemli yaşamsal risk barındıran herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Yeditepe Üniversite Hastanesinde Uğur Türe ve tüm sağlık çalışanlarının emeğiyle tedavi sürecine devam etmektedir. Bu süreç salt kontrol amaçlı olmuştur. Önemli bir gelişme olduğunda sizinle bunu paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Tek ricam gerçek dışı haberlerekulağınızı kapamanızdır. Tahmin edeceğiniz gibi bu tür durumlar uzun soluklu ve emek isteyen bir zaman diliminde ancak sonuca ulaşabilir. Bu sabrın ve özenin siz sevenlerinde olduğuna inanıyorum. Bu konudaki en büyük güvencemiz Kadir İnanır'ın mücadele gücü ve kararlığıdır. Hepimizin bildiği gibi bu ülke topraklarının onu sağduyusuna, vicdanına ve değiştirebilme gücüne ihtiyacı var."