Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Jülide Kural'dan açıklama

Mart ayında beyin pıhtısı nedeniyle bilinci kapalı olarak hastaneye kaldırılan ve entübe edilen Kadir İnanır'dan sanat camiasını üzen bir haber daha geldi.

Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Jülide Kural'dan açıklama

ODATV'nin haberine göre bir süredir fizik tedavisi alan usta oyuncu Kadir İnanır'ın kontrolleri için Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesine gittiği bildirildi.Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Jülide Kural'dan açıklama


Oyuncu Jülide Kural, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, İnanır'ın, doktoru beyin cerrahı Uğur Türe'nin yönlendirmesiyle birkaç gün sürecek rutin kontrolleri için hastaneye gittiğini belirtti.


Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Jülide Kural'dan açıklama - Resim : 2


Rutin kontrollerin ardından İnanır'ın fizik tedaviye devam edeceğini aktaran Kural, şunları kaydetti:

"Önemli yaşamsal risk barındıran herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Yeditepe Üniversite Hastanesinde Uğur Türe ve tüm sağlık çalışanlarının emeğiyle tedavi sürecine devam etmektedir. Bu süreç salt kontrol amaçlı olmuştur. Önemli bir gelişme olduğunda sizinle bunu paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Tek ricam gerçek dışı haberlere kulağınızı kapamanızdır. Tahmin edeceğiniz gibi bu tür durumlar uzun soluklu ve emek isteyen bir zaman diliminde ancak sonuca ulaşabilir. Bu sabrın ve özenin siz sevenlerinde olduğuna inanıyorum. Bu konudaki en büyük güvencemiz Kadir İnanır'ın mücadele gücü ve kararlığıdır. Hepimizin bildiği gibi bu ülke topraklarının onu sağduyusuna, vicdanına ve değiştirebilme gücüne ihtiyacı var."

Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Jülide Kural'dan açıklama - Resim : 3


75 yaşındaki Kadir İnanır, geçtiğimiz aylarda da felç geçirmesi nedeniyle yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı.

Kadir İnanır, 24 Mart'ta Beykoz'daki evinde rahatsızlanmış ve ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Beyin MR'ı çekilen oyuncu, tahliller sonucu operasyon geçirmiş ve beynindeki tıkalı damar açılmıştı.