Kızılcık Şerbeti'nin yayın durdurma cezası tebliğ edildi, oyuncuları ayaklandı!

Televizyon tarihinde bu ceza bir dizi için ilk kez uygulanacak. Daha önce benzer bir karar "Yasak Elma" için verilmiş ancak yapılan itiraz olumlu sonuçlanmıştı. Bu kez ise kararın 7 Nisan itibariyle uygulanması zorunlu tutuldu.

Kızılcık Şerbeti'nin yayın durdurma cezası tebliğ edildi, oyuncuları ayaklandı!

Birsen Altuntaş'ın haberine göre Show TV’nin itirazı mahkeme tarafından reddedilirse 7 Nisan, 14 Nisan, 21 Nisan, 28 Nisan ve 5 Mayıs tarihlerinde Kızılcık Şerbeti’nin yerine RTÜK tarafından gönderilen belgeseller yayınlanacak.


 

Kızılcık Şerbeti dizisine kadına şiddet gerekçesiyle RTÜK tarafından verilen 5 kez yayın durdurma cezası dün akşam üstü e-posta yoluyla Show TV’ye tebliğ edildi.Kızılcık Şerbeti'nin yayın durdurma cezası tebliğ edildi, oyuncuları ayaklandı!


Dizinin oyuncuları Barış Kılıç, Doğukan Güngör, Evrim Alasya, Müjde Uzman “RTÜK Kızılcık Şerbeti’ne Dokunma” etiketiyle başlatılan kampanyaya destek verdi.


Kızılcık Şerbeti'nin yayın durdurma cezası tebliğ edildi, oyuncuları ayaklandı! - Resim : 2

Kızılcık Şerbeti'nin yayın durdurma cezası tebliğ edildi, oyuncuları ayaklandı! - Resim : 3

Kızılcık Şerbeti'nin yayın durdurma cezası tebliğ edildi, oyuncuları ayaklandı! - Resim : 4


Dizinin mücadeleci kimliğiyle sevilen Doğa’sı Sıla Türkoğlu "Toplumumuzda kadınlarımızın yaşadığı acı gerçeklerle yüzleştirdiğimiz ve susan kadın karakterler göstermediğimiz için mi?" tweet’yle tepkisini dile getirdi.

Kızılcık Şerbeti'nin yayın durdurma cezası tebliğ edildi, oyuncuları ayaklandı! - Resim : 5

Kızılcık Şerbeti'nin yayın durdurma cezası tebliğ edildi, oyuncuları ayaklandı! - Resim : 6