Ankara

Mahalle kuyumcusundan 100 milyon liralık vurgun!
Mahalle kuyumcusundan 100 milyon liralık vurgun! Ankara’da mahalle kuyumcusu Abdullah Torun, aralarında akrabalarının da bulunduğu 60 kişiyi 100 milyon lira dolandırdı.
Sıla 3 günde 10 bin kişiye ulaştı
Sıla 3 günde 10 bin kişiye ulaştı Geçtiğimiz yazın en çok biletli konser veren sanatçılarından Sıla, sahne maratonuna hız verdi.
Ankara'da taksi ücretlerine zam
Ankara'da taksi ücretlerine zam Başkent Ankara'da taksi ücretlerine zam geldi. Taksilerin açılış fiyatı 10 liradan yapılacak.
Erdoğan’ın ziyaret ettiği cemevinin ‘dilek ağacını’ yaktılar!
Erdoğan’ın ziyaret ettiği cemevinin ‘dilek ağacını’ yaktılar! Elinde yanıcı maddeyle gelen iki kişi, cemevinin bahçesindeki sembol 'dilek ağacını' yaktı. Yakalanan kişiler, "İnancımıza ters bir şey. Canımız sıkıldığı için yaktık" dedi.
Ahmet Necdet Sezer'den sürpriz telefon
Ahmet Necdet Sezer'den sürpriz telefon İçişleri Bakanlığı'nın Çankaya Belediyesi'ndeki memuriyet görevinden çıkartılmasına karar verdiği Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan'a bir destek de 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'den geldi. Uzun süredir ortalarda görünmeyen Sezer, bu hamlesiyle yeniden gündem oldu.
Cinsel saldırıdan hükümlü profesöre meslekten men cezası
Cinsel saldırıdan hükümlü profesöre meslekten men cezası Ankara'da, veteriner hekim Ç.B.'ye 'cinsel saldırıda bulunmak' suçundan yargılandığı davada 9 yıl hapis cezasına çarptırılan Prof. Dr. Hasan Bilgili'nin meslekten men edilmesi ve diplomasına el konulması için karar alındı. Karar, onaylaması için Türkiye Veteriner Hekimler Birliği'ne gönderildi.
Eşine "Çirkin karı" diyen koca suçlu bulundu
Eşine "Çirkin karı" diyen koca suçlu bulundu Yargıtay, eşine “Çirkin karı” diyen kocayı suçlu buldu. Kocanın sözünün kişilik haklarına saldırı olduğu belirtilerek tazminat ödemesine karar verildi.