hacker


1 Nisan Şaka Günü’nde ‘hacker’ların hilelerine dikkat! Bugün 1 Nisan Şaka günü. Çoğu kişi için geleneksel bir eğlence aracı olan bugün, maalesef siber saldırıya uğrayan şirketlerin ve çalışanların yüzünü güldürmüyor. Maddi kazançlarını artırmak isteyen siber suçlular, tüm yaratıcılıklarını kullandığı farklı oyunlarla şirketleri zarara uğratıyor.
Yemeksepeti'nde 'hack' olayının detayları ortaya çıktı Online yemek sipariş platformu Yemeksepeti’nin uğradığı siber saldırı ile ilgili olarak Kişisel Verileri Koruma Kurumu’ndan (KVKK) da beklenen açıklama geldi.
Oyuncu Sevda Erginci soluğu savcılıkta aldı! Son dönemin popüler oyuncularından Sevda Erginci'nin, 1,5 milyondan fazla takipçisi olan Instagram hesabı kimliği belirsiz kişilerce hacklendi.
Kardelen Acar'ın ardından Berrin Zorlu'ya da hacker şoku! Sosyetik isimlerin başı hackerlarla dertte. Kardelen Acar'ın ardından Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Zorlu'nun eşi Berrin Zorlu'nun da Instagram hesabı, yabancı kişilerin eline geçti.
Birsen Tezer'in Spotify hesabı hacklendi Kendine has yorumuyla dikkat çeken şarkıcı Birsen Tezer'in ‘Spotify' hesabı hacklendi.
İş adamı Erdal Acar'ın eşi Kardelen Acar hacker şoku yaşadı! Ünlü iş adamı Erdal Acar'ın eşi Kardelen Acar'ın sosyal medya şovu kabusla bitti. Sık sık gösterişli paylaşımlar yapan Kardelen Acar, hacker kurbanı oldu. Sosyetik güzelin kendi hesabından özel fotoğrafları paylaşıldı.
Nuri Alço'nun adını kullanarak dolandırdılar! Yeşilçam'ın önemli oyuncularından Nuri Alço'nun sosyal medya hesabını ele geçiren kimliği belirsiz kişiler, ünlü oyuncunun takipçilerine yönelik paylaşım yaparak bahis sitesi adı altında paranın işletileceğini ve daha fazla para kazanacaklarını söyleyerek dolandırdı.