hacker


Konya Büyükşehir Belediyesi’ne siber saldırı şoku! Konya Büyükşehir Belediyesi’ne siber korsanların yaptığı saldırıda yaklaşık 1 milyon kişiye ait bilgilerin çalındığı öğrenildi. AKP'li belediye tarafından yapılan açıklamada saldırı doğrulandı.
Kullanıcıları şokta! Clubhouse hacklendi! Son dönemin popüler sosyal medya platformunda güvenlik sorunu… 1.3 milyon kullanıcının verileri hacker grup tarafından paylaşıldı.
Yemeksepeti'ndeki veri ihlaline milyonluk ceza 21 milyondan fazla kişinin verilerinin çalınmasına sebep olan ihmali soruşturan Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK), Yemeksepeti uygulamasına en üst sınırdan ceza kesmeyi planladıkları öğrenildi.
Yazılımcı eşe ‘Casus programla mesajlarımı ele geçirdi’ davası Boşanma aşamasındaki yazılımcı karısının, telefonundaki mesajlarını ele geçirdiğini öne süren koca, şikâyetçi oldu. Genç kadın hakkında özel hayatın gizliliğini ihlalden soruşturma başlatıldı.
1 Nisan Şaka Günü’nde ‘hacker’ların hilelerine dikkat! Bugün 1 Nisan Şaka günü. Çoğu kişi için geleneksel bir eğlence aracı olan bugün, maalesef siber saldırıya uğrayan şirketlerin ve çalışanların yüzünü güldürmüyor. Maddi kazançlarını artırmak isteyen siber suçlular, tüm yaratıcılıklarını kullandığı farklı oyunlarla şirketleri zarara uğratıyor.
Yemeksepeti'nde 'hack' olayının detayları ortaya çıktı Online yemek sipariş platformu Yemeksepeti’nin uğradığı siber saldırı ile ilgili olarak Kişisel Verileri Koruma Kurumu’ndan (KVKK) da beklenen açıklama geldi.
Oyuncu Sevda Erginci soluğu savcılıkta aldı! Son dönemin popüler oyuncularından Sevda Erginci'nin, 1,5 milyondan fazla takipçisi olan Instagram hesabı kimliği belirsiz kişilerce hacklendi.