teknoloji


Musk'un gözünü para bürüdü: Twitter şimdi de ödeme platformu olacak!
Musk'un gözünü para bürüdü: Twitter şimdi de ödeme platformu olacak! Ünlü iş insanı Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra platform üzerinde pek çok değişiklik yaptı.
Son gelişme elektrikli otomobiller için bir devrim olabilir!
Son gelişme elektrikli otomobiller için bir devrim olabilir! Stanfordlı bilim insanları, bataryaları ultra hızlı şarj etmenin önündeki engeli kaldırdı.
WhatsApp hesaplarınızı kontrol edin! Yasaklanan hesap uyarısı!
WhatsApp hesaplarınızı kontrol edin! Yasaklanan hesap uyarısı! SMS'i tarşhe gömen WhatsApp, sahip olduğu hüküm ve koşullar altında hesabınızın yasaklanmasına veya askıya alınmasına neden olan durumlar içeriyor.
Cem Yılmaz'ın NFT hali bir servet değerinde!
Cem Yılmaz'ın NFT hali bir servet değerinde! Komedyenlik, senaristlik ve oyunculuğunun yanı sıra karikatürist de olan ve bir dönem Leman Dergisi'nde çalışan Cem Yılmaz, NFT (Non-fungible token) akımına ayak uyduran isimler arasında...
Efsane Sony'den çok şaşırtan Türkiye kararı!
Efsane Sony'den çok şaşırtan Türkiye kararı! Japon elektronik devi Sony'nin Türkiye ofisini kapattığı iddia ediliyor. Türkiye'de Playstation oyun konsolu, televizyonlar ve fotoğraf makineleri ürün gamı ile faaliyet gösteren Sony, Türkiye operasyonunu sonlandırdı. İstanbul Ümraniye'de bulunan ofisi de kapanacak.
Google'da metni şarkıya dönüştürmek mümkün olacak!
Google'da metni şarkıya dönüştürmek mümkün olacak! Google, metni şarkıya dönüştüren yapay zekasını duyurdu. MusicLM isimli proje, her kategoride müzik yaratabiliyor.
Düşünceleri konuşmaya çeviren beyin-bilgisayar arayüzü geliştirildi!
Düşünceleri konuşmaya çeviren beyin-bilgisayar arayüzü geliştirildi! Sinirbilimciler, yeni bir beyin-bilgisayar arayüzünün (BCI) düşünceleri konuşmaya çevirmede yeni bir rekor kırdığını iddia etti.