teknoloji


Apple kabul etti: "Yeni kriz var" ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, Corona virüs salgını ve çip sıkıntısı dolayısıyla bir süredir ürünlerin arzında sıkıntı yaşıyordu... Fakat şirket bugün yaptığı açıklamada talep konusunda da çok ciddi bir yavaşlama içerisine girildiğini duyurdu.
Dikkat! Sosyal medyada 'oltaya' düşmeyin! Son günlerde ünlü, ünsüz fark etmeksizin çokça kişinin sosyal medya hesaplarının çalındığını duyuyoruz.
Cumhurbaşkanlığı'ndan 'teknoloji kullanımını sınırlandırın' uyarısı 2020 yılında 16-74 yaş aralığında internet kullanımının yüzde 79'a yükseldiği belirtilirken, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, vatandaşlara teknoloji kullanımını sınırlandırma çağrısında bulundu.
Mark Zuckerberg'in Metaverse'deki ilk arkadaşı Microsoft oldu Facebook, gelecekteki metaverse işbirliğinin potansiyel bir habercisi olarak Workplace aracını Teams ile entegre etmek için kurumsal rakibi Microsoft ile ortaklık kuruyor.
WhatsApp 4 yeni özelliği duyurdu WhatsApp, 4 yeni özelliğini aynı anda duyurdu. Güncellemeyle birlikte WhatsApp'ın masaüstü versiyonunda birçok değişiklik yapılmış olacak.
Instagram, kullanıcılarını şifre tuzaklarına karşı uyardı Dünya genelinde 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram’dan şifre tuzaklarına karşı uyarı geldi. “Instagram size asla DM göndermez” denilen uyarıda, kullanıcıların dikkat etmesi gereken güvenlik önlemleri sıralandı.
Apple’ı geçen Microsoft dünyanın en değerli şirketi oldu Apple, dünyanın en değerli şirketi unvanını Microsoft'a kaptırdı. Piyasa değeri bu yıl yüzde 49 artışla 2 trilyon 490 milyar dolara ulaşan Microsoft'un yükselişinde pandemide bulut hizmet gelirindeki artış etkili oldu.