teknoloji


Marie Curie ölüm yıl dönümünde ‘radyasyon saçan’ laboratuvar defteriyle anıldı
Marie Curie ölüm yıl dönümünde ‘radyasyon saçan’ laboratuvar defteriyle anıldı Nobel ödülleri resmi hesabı, iki Nobel ödüllü ünlü Bilim insanı Marie Curie’nin ölüm yıl dönümü sebebiyle laboratuvar çalışmaları sırasında kullandığı defterinin fotoğraflarını paylaştı. Yapılan açıklamada, defterin hala ‘radyasyon saçtığı’ ifade edildi.
Geleceğin Yeşil Şebekeleri projesine 'Eureka Yılın İnovasyon Ödülü'
Geleceğin Yeşil Şebekeleri projesine 'Eureka Yılın İnovasyon Ödülü' Turkcell'in paydaşları arasında yer aldığı uluslararası Ar-Ge projelerinden biri olan AI4Green (Artificial Intelligence for Green Networks) projesi Eureka CELTIC Next kümesi altında yer alıyor ve TÜBİTAK Uluslararası Sanayi İş Birliği Programı kapsamında destekleniyor.
Samsung, Habitat Derneğiyle hayata geçirdi; kazananlar ödüllerini aldı
Samsung, Habitat Derneğiyle hayata geçirdi; kazananlar ödüllerini aldı Samsung’un Habitat Derneğiyle hayata geçirdiği Solve for Tomorrow Programının kazananları ödüllerini aldı.
DowAksa fabrikasında outdoor otonom robotu devreye alındı
DowAksa fabrikasında outdoor otonom robotu devreye alındı Karbon elyaf üreticisi DowAksa, Yalova’daki fabrika bünyesinde outdoor otonom robot kullanmaya başladı.
Turkcell teknolojide bir devrim yaratacak
Turkcell teknolojide bir devrim yaratacak Spordan kültür sanata ve teknolojiye kadar Türkiye'nin bugününe ve yarınlarına yatırım yapan projelere imza attıklarını söyleyen Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, "Türkiye Yüzyılı başlarken bir söz verdik; teknolojide ülkemizin en parlak yıllarını Türkiye Yüzyılı'nda yazacağız" dedi.
Google temsilcileri, Rekabet Kurulu'na sözlü savunma yaptı
Google temsilcileri, Rekabet Kurulu'na sözlü savunma yaptı Rekabet Kurulu'nca pazardaki hakim durumunu kötüye kullandığı gerekçesi ile hakkında soruşturma yürütülen Google'ın temsilcileri sözlü savunma yaptı. Soruşturma heyeti, yaptıkları araştırmada rekabet ihlaline rastlamadıklarını belirterek, Google'a idari ceza uygulanmasına gerek olmadığını bildirdi.
GeForce NOW powered by GAME+ Gündüz Paketi'ni duyurdu
GeForce NOW powered by GAME+ Gündüz Paketi'ni duyurdu GeForce NOW Powered by GAME+ için yeni ‘Gündüz Paketi’ seçeneği ile kullanıcılar için bir kampanya başladı.