teknoloji

WhatsApp’tan mesajları tekrar okumanızı engelleyecek özellik
WhatsApp’tan mesajları tekrar okumanızı engelleyecek özellik Anlık haberleşme uygulaması WhatsApp, Android için metni bir kez görüntüle özelliğini test ediyor.
WhatsApp'tan "bilinmeyen numaralar" için çözüm
WhatsApp'tan "bilinmeyen numaralar" için çözüm Anlık haberleşme uygulaması WhatsApp, kaydedilmeyen numaralarda artık numara yerine kullanıcı adına öncelik verecek.
Facebook’un ana şirketi Meta’ya rekor ceza!
Facebook’un ana şirketi Meta’ya rekor ceza! Avrupa Birliği otoriteleri Meta'yı affetmedi. Facebook'un ana şirketi Meta, 533 milyon Facebook kullanıcısının verilerinin sızdırılması üzerine AB tarafından 277 milyon dolar cezaya çarptırıldı.
İşitme kaybı olanlar, dokunarak müzik dinleyebilecek
İşitme kaybı olanlar, dokunarak müzik dinleyebilecek Bilim insanları, işitme kaybı olanların dokunarak müzik dinlemelerine imkan tanıyacak yeni bir teknolojinin prototipini geliştirdi.
Huawei Avrupa pazarını terk ediyor!
Huawei Avrupa pazarını terk ediyor! ABD'nin Huawei'yi kara listeye almasından sonra üretici çeşitli sorunlar yaşıyor. Çinli şirket şimdi de Avrupa pazarından çekiliyor.
Sosyal medyada harf hilesiyle büyük vurgun!
Sosyal medyada harf hilesiyle büyük vurgun! Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği, otomobil ve bungalov kiralamak isteyen vatandaşların dolandırıldığını tespit etti.
Veri depolama sorunu ortadan kalkıyor
Veri depolama sorunu ortadan kalkıyor Uzmanların araştırmalarına göre veri depolama, gelecekte insanlığın en büyük sorunlarından biri haline gelecek. Bilim insanları yayınladıkları makalede, DNA ile veri depolama ortamı oluşturduklarını açıkladı.