teknoloji

Apple'dan Facebook'a derin darbe! Apple, Eylül ayında kullanmaya başlayacağı yeni yazılım güncellemesiyle, veri arsızı haline gelen Facebook'a çok sert bir darbe vurmaya hazırlanıyor. Apple, yeni güncelleme ile birlikte Facebook'un ne zaman kamera ve mikrofona eriştiğini gösterecek.
Türkiye’deki altyapı artan internet ihtiyacına yetişemiyor Türkiye nüfusunun internet altyapısına olan ihtiyacı her geçen gün daha da artarken altyapı hizmetlerindeki artış hızı düşüyor. Ayrıca Türkiye’nin internet hızı da dünya ortalamasının oldukça gerisinde.
‘Evde Kal Türkiye’ uyarısı ortalığı karıştırdı Bazı iPhone kullanıcılarının telefonlarına bu sabah acil durum uyarıları kapsamında "Evde Kal Türkiye" uyarısı iletildi. Sosyal medyada ekran görüntülerini paylaşan kullanıcılar mesaja tepki gösterdi.
Dünya genelinde internet kesintisi skandalı! Aralarında dünyaca ünlü firmalara ait web sitelerinin de bulunduğu onlarca popüler internet sitesi, küresel internet kesintisi nedeniyle yarım saat boyunca hizmet dışı kaldı.
Facebook o hashtag'i engelledi! Facebook, #VaccinesKill (aşı öldürür) hashtag'ini engellemek için harekete geçti. Biden hükümeti ile pandemi döneminde ters düşen sosyal medya platformu, iki yılın sonunda aşılarla ilgili yanlış bilgi yayan etiketi kaldırma kararı aldı.
Twitter'da "Beğenmedim" dönemi başlıyor! Getirdiği yeniliklerle adından sıkça söz ettiren Twitter, bu kez dikkat çeken bir özelliğe imza atıyor. Twitter, Dislike (Beğenmedim) tuşu getiriyor. Söz konusu özellik şu an test aşamasında.
Facebook Messenger, emojileri 'seslendiriyor' Facebook, mesajlaşma uygulaması için emojilerine ses efekti ekledi.