teknoloji

Instagram, kullanıcılarını şifre tuzaklarına karşı uyardı Dünya genelinde 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram’dan şifre tuzaklarına karşı uyarı geldi. “Instagram size asla DM göndermez” denilen uyarıda, kullanıcıların dikkat etmesi gereken güvenlik önlemleri sıralandı.
Apple’ı geçen Microsoft dünyanın en değerli şirketi oldu Apple, dünyanın en değerli şirketi unvanını Microsoft'a kaptırdı. Piyasa değeri bu yıl yüzde 49 artışla 2 trilyon 490 milyar dolara ulaşan Microsoft'un yükselişinde pandemide bulut hizmet gelirindeki artış etkili oldu.
Zuckerberg şimdiden yerini almaları için çocuklarını yetiştiriyor Mark Zuckerberg'in eşi Priscilla Chan, The Times of London'a verdiği bir röportajda aile hayatlarıyla ilgili detaylar paylaştı. Chan, Zuckerberg'in iki küçük kızıyla yatmadan önce kodlama yaptıklarını anlattı.
Alphabet ve Microsoft, 110 milyar dolarlık gelirle tahminleri alt üst etti Salı günü yayınlanan rakamlara göre, teknoloji devleri Microsoft ve Google'ın ana şirketi Alphabet'in üç aylık gelirleri Wall Street'in beklentilerinin üzerine çıktı. İkili birlikte 110,4 milyar dolar gelir elde etti.
Skandalların ardından Facebook'tan yeni hamle: 7 seçenek var Facebook tamamen "metaverse" üzerine gidiyor ve yeni odağını yansıtmak için adını bile değiştireceği belirtiliyor. Haber platformu Verge'in haberine göre, şirketin ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) yaptığı başvurular yeni isimiyle ilgili bazı ipuçları veriyor.
Facebook’la ilgili endişe verici bilimsel araştırma İspanya ve Avusturya'da görevli bilim insanları, Facebook'un hedefli reklam özelliğinin detaylarını paylaştı ve son dönemde adı çok sayıda skandala karışan platformun kullanıcılarının verilerini kullanarak özel reklamları önüne çıkardığını tespit etti.
Sosyal medyada bu hataları yapmayın! Dünyanın dört bir yanından sosyal medya kullanıcıları, bilgilerini online dünyaya gönüllü olarak vererek dijital ortamı aktif olarak zenginleştiriyor.