teknoloji

WhatsApp’tan "engelleme" kısayolu geliyor!
WhatsApp’tan "engelleme" kısayolu geliyor! Anlık haberleşme platformu WhatsApp, güvenliği artıracak engelleme kısayolu üzerinde çalışıyor.
İklim krizinde umut Güneş Jeomühendisliği'nde mi?
İklim krizinde umut Güneş Jeomühendisliği'nde mi? İklim kriziyle mücadele etmek için Güneş’i karartma yöntemine başvuruldu.
WhatsApp tasarımı değişiyor!
WhatsApp tasarımı değişiyor! Anlık haberleşme uygulaması WhatsApp, Süreli Mesajlar bölümünün arayüzünü baştan aşağı değiştiriyor!
Elon Musk'tan "Twitter Blue"ya büyük zam!
Elon Musk'tan "Twitter Blue"ya büyük zam! Elon Musk, Twitter Blue abonelik fiyatına bir zam daha yapacak. Üstelik yük bu sefer iOS kullanıcılarının sırtına binecek.
Twitter anasayfası için büyük yenilik
Twitter anasayfası için büyük yenilik Twitter, algoritma ve sadece takipçi tabanlı anasayfa seçenekleri arasında geçişi çok daha kolay hâle getiren bir arayüze kavuştu.
Robot hizmetçi bu yıl piyasaya çıkıyor
Robot hizmetçi bu yıl piyasaya çıkıyor Samsung'un CEO'su Han Jong-hee, şirketin yapay zeka uzmanlarının tasarladığı "robot hizmetçiyi" 2023 sonuna kadar piyasaya süreceklerini duyurdu.
Horlamayı engelleyen akıllı yastık, horlamayı yüzde 93,7 engellemeyi başardı
Horlamayı engelleyen akıllı yastık, horlamayı yüzde 93,7 engellemeyi başardı İddiaya göre icat, kullanıcıların yüzde 93,7'sinin daha az horlamasını sağladı. Yeni bir yapay zeka girişimi, evlilikleri kurtaracak cinsten bir icada imza attıklarını öne sürüyor.