teknoloji

Eski Apple çalışanı, şirketi dolandırdığını itiraf etti!
Eski Apple çalışanı, şirketi dolandırdığını itiraf etti! Çalışanlarıyla yaşadığı sorunlarla sık sık gündeme gelen Apple, şimdi dolandırılma haberiyle gündemde yer aldı.
Whatsapp'ta bundan böyle ekran görüntüsü almak engellenecek
Whatsapp'ta bundan böyle ekran görüntüsü almak engellenecek Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ekran görüntüsü almayı engelleyecek bir yenilik üzerinde çalışıyor. Kullanıma sunulacak güncellemeyle "Bir kez görüntüle" ile gönderilen fotoğraf ve videoların ekran görüntüsü kaydedilemeyecek.
TikTok'ta "sır perdesi" kalkacak!
TikTok'ta "sır perdesi" kalkacak! Popüler sosyal medya platformu TikTok, yeni bir özellikle geliyor. Bu özelliğe göre videoları kimin kaydettiği görülebilecek.
iPhone üretimini artırmak için işçilere büyük zam yaptı
iPhone üretimini artırmak için işçilere büyük zam yaptı Apple'ın en önemli tedarikçilerinden olan Foxconn, iPhone üretimini aksatmamak adına işçilerine büyük bir zam yaptı.
NASA, Ay görevi için ilk tarihi verdi!
NASA, Ay görevi için ilk tarihi verdi! NASA, Florida'daki Kennedy Uzay Merkezi'nden yapılacak ilk fırlatma için 14 Kasım Pazartesi gününü işaret etti.
Elon Musk Twitter'da kendisini 'tek yönetici' yaptı
Elon Musk Twitter'da kendisini 'tek yönetici' yaptı Sosyal medya devini satın alarak yine gündem olan Elon Musk, Twitter yönetim kurulu hakkında önemli bir karar aldı.
Yürüme hızını yüzde 250 artıran ayakkabı icat edildi
Yürüme hızını yüzde 250 artıran ayakkabı icat edildi ABD merkezli Shift Robotics şirketindeki robotik mühendisleri, insanların yüzde 250 oranında daha hızlı yürümesini sağlayacak bir ayakkabı tasarladı.