teknoloji

Ultra hızlı hyperloop treni ilk test sürüşlerini tamamladı
Ultra hızlı hyperloop treni ilk test sürüşlerini tamamladı Çin'deki ultra hızlı hyperloop treni ilk test sürüşlerini tamamladı. Şanşi eyaletinde gerçekleştirilen üç test sürüşünde tren saatte 50 kilometre hıza ulaştı.
Leonardo da Vinci'nin çözemediği gizem sonunda çözüldü!
Leonardo da Vinci'nin çözemediği gizem sonunda çözüldü! Bilim insanları, yüzyıllardır insanların kafasını karıştıran bir fizik gizemini çözmüş görünüyor.
Samanyolu'nun son görüntüsü bilim insanlarını şaşırttı
Samanyolu'nun son görüntüsü bilim insanlarını şaşırttı Samanyolu'nun yeni ve net bir görüntüsü, yaklaşık iki düzine patlayan yıldızın kalıntılarını içeren bir galaksi "mezarlığını" ortaya çıkardı.
Dünyanın en kısa IQ testi soruları!
Dünyanın en kısa IQ testi soruları! Dünyanın en kısa IQ testi olarak da bilinen Profesör Frederick’in hazırladığı üç soru, zekanızı ölçmek için hazırlandı.
WhatsApp'tan orijinal kalitede fotoğraf göndermek mümkün mü?
WhatsApp'tan orijinal kalitede fotoğraf göndermek mümkün mü? Anlık haberleşme platformu WhatsApp, kullanıcıların orijinal kalitede fotoğraf göndermesini sağlayacak bir özellik test ediyor.
Netflix'te "şifre paylaşım engelleme" politikası genişliyor!
Netflix'te "şifre paylaşım engelleme" politikası genişliyor! Netflix hissedarlar mektubunda şifre paylaşımı engelleme politikasını genişleteceğini açıkladı.
Android kullanım oranları belli oldu
Android kullanım oranları belli oldu Android 13'ün çıkmasıyla birlikte Google, Android kullanım oranları istatistiklerini güncelledi.