teknoloji

Google'ın yeni özelliği dolandırıcılığın önünü kesecek!
Google'ın yeni özelliği dolandırıcılığın önünü kesecek! Google, dün paylaştığı bir gönderide kullanıcıları için güvenlik sağlayan yeni özelliğini duyurdu.
Apple vergi kaçakçılığı ile suçlanıyor!
Apple vergi kaçakçılığı ile suçlanıyor! Apple, Japonya'da vergi kaçakçılığı mağduru oldu. Apple Store'dan alışveriş yapan turistler, 98 milyon dolar vergi kaçırdı.
Netflix yapacağı ilk canlı yayının tarihini açıkladı!
Netflix yapacağı ilk canlı yayının tarihini açıkladı! Netflix, geçtiğimiz aylarda duyurusunu yaptığı ilk canlı şovunun yapılacağı tarihi açıkladı.
Spotify’dan spor yapanlar için yeni özellik
Spotify’dan spor yapanlar için yeni özellik Spotify, iOS Sağlık uygulaması ile entegre çalışarak kullanıcılara spor için özel öneri sunacak.
NASA, rüzgar enerjisiyle Mars’ta yaşam alanı kuracak!
NASA, rüzgar enerjisiyle Mars’ta yaşam alanı kuracak! Uzay ajansı NASA, önümüzdeki yıllarda önce Ay’a sonrasında ise Mars’a astronot göndermek istiyor. Bunun başlıca nedenleri arasında ise yaşama dair izler bulmak ve yaşamı sürdürmenin mümkün olup olmadığını öğrenmek yer alıyor. Bu bilgiye ulaşmak için ise bilim insanları, araştırmalarını sürdürüyor.
Microsoft Netflix’i almak için harekete geçti!
Microsoft Netflix’i almak için harekete geçti! Bugün ortaya çıkan ve gündemi sallayan habere göre Microsoft, Activision'ın ardından Netflix için satın alım sürecini başlatıyor.
Instagram çalınan hesaplar için yeni sistemi duyurdu!
Instagram çalınan hesaplar için yeni sistemi duyurdu! Instagram, çalınan hesapları geri alma konusunda çoğunlukla yavaş kalıyordu. Şirket, bu soruna çözüm bulmak için yeni özelliğini duyurdu.