teknoloji

'20’li yaşlar challenge' ile ilgili ciddi uyarı!
'20’li yaşlar challenge' ile ilgili ciddi uyarı! Sosyal medyada trend haline gelen “20’li yaşlar challenge”la yüzünüzü çaldırmayın. Ünlülerin de dahil olduğu ve 20’li yaşlardaki hallerini paylaştıkları bu akım konusunda uzmanlar, “Bu şekilde veri toplanıyor” diye uyarıyor.
Pembe WhatsApp tuzağına düşmeyin!
Pembe WhatsApp tuzağına düşmeyin! Anlık iletişim platformu WhatsApp’a ilgili olarak son günlerde ortada dolanan pembe WhatsApp temasıyla ilgili olarak siber güvenlik uzmanlarından uyarı geldi.
1 Nisan Şaka Günü’nde ‘hacker’ların hilelerine dikkat!
1 Nisan Şaka Günü’nde ‘hacker’ların hilelerine dikkat! Bugün 1 Nisan Şaka günü. Çoğu kişi için geleneksel bir eğlence aracı olan bugün, maalesef siber saldırıya uğrayan şirketlerin ve çalışanların yüzünü güldürmüyor. Maddi kazançlarını artırmak isteyen siber suçlular, tüm yaratıcılıklarını kullandığı farklı oyunlarla şirketleri zarara uğratıyor.
YouTube'dan flaş açıklama: "Düşürüyoruz!"
YouTube'dan flaş açıklama: "Düşürüyoruz!" En büyük video platformlarından YouTube, Avrupa'daki yoğun talep karşısında altyapılarının herkese yanıt verebilmesi için video kalitelerini düşüreceğini açıkladı.
Instagram yeni özelliklerini duyurdu
Instagram yeni özelliklerini duyurdu Instagram, sosyal ağı üzerinden gençleri ve çocukları korumaya yönelik yeni özelliklerini duyurdu.
ABD'de büyük siber panik yaşanıyor!
ABD'de büyük siber panik yaşanıyor! Amerika'da siber saldırılar yeniden gündeme geldi. Çin bağlantılı olduğu ileri sürülen siber korsanlar, Microsoft’un haberleşme sistemi üzerinden 30 binden fazla şirket ve kuruma sızdı.
Google’dan reklam politikasında köklü değişiklik
Google’dan reklam politikasında köklü değişiklik Google, reklam politikasında köklü bir değişikliğe gitme kararı aldı. Karara göre Google 2022 itibariyle internette ziyaret ettiğiniz siteleri takip ederek reklam gösterimini bitiriyor.