Meteoroloji saat verdi! 18 ilde "sarı" alarm: 3 bölgede kuvvetli sağanak!

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre; bugün yurt genelinde sağanak yağış beklenmekle birlikte, 3 bölgede şiddetli sağanak uyarısı yapıldı. 18 kentimiz için "sarı" alarm verildi. Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, doğu kesimlerde 3 ila 7 derece azalacak.

Meteoroloji saat verdi! 18 ilde "sarı" alarm: 3 bölgede kuvvetli sağanak!

Habertürk'te yer alan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Diyarbakır çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ÜÇ BÖLGEDE KUVVETLİ SAĞANAK

Yağışların özellikle öğle saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Afyonkarahisar, Konya, Çorum, Bolu’nun güney ve doğusu,, Karabük'ün güney kesimleri, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Bayburt çevreleri ile Rize ve Artvin illerinin iç kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI DOĞUDA AZALIYOR BATIDA AYNI

Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların, doğu kesimlerde 3 ila 7 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında kuvvetli esmesi bekleniyor.

18 KENT İÇİN "SARI" ALARM VERİLDİ

Meteoroloji tarafından sarı alarm verilerek uyarıda bulunulan 18 kent ise şöyle: Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Artvin, Bolu, Çankırı, Erzurum Eskişehir, Kars, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Rize, Yozgat, Bayburt, Kırıkkale, Ardahan ve Karabük.