Murat Ülker'den "fotomontaj" açıklaması

İş adamı Murat Ülker, sosyal medyada photoshop uygulanarak oluşturulan fotoğrafa ilişkin "Keriz silkelemek isteyenlere dikkat!" notuyla bir açıklama yaptı.

Murat Ülker'den "fotomontaj" açıklaması

İş adamı Murat Ülker’in photoshop uygulamasıyla yüzü kullanılarak oluşturulan gözaltı fotoğrafı sosyal medyada yayıldı.

Murat Ülker’in gözaltına alındığı iddiası kısa sürede sosyal mecralarda konuşulmaya başladı.

Patronlar Dünyası'nın haberine göre bu yalan bilgilere karşı ünlü iş adamı Ülker sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu.

Tık tuzağına karşı uyaran Murat Ülker, “Keriz silkelemek isteyenlere dikkat!” başlığıyla paylaştığı açıklamada fotoğrafın sahte ve gerçek hallerini gösterdi.

Murat Ülker'den "fotomontaj" açıklaması

Murat Ülker'den "fotomontaj" açıklaması - Resim : 2

Ülker açıklamasında “Dijitalde hepimizin iletişimde olabilmesi, paylaşımların yayılım gücü iyi güzel de bir de madalyonun öteki yüzü var…

Dolandırıcılar şimdilerde oldukça kötü fotoşoplarla, aslı astarı olmayan sahte paylaşımlarla, hayatımda hiç yapmadığım güya yapılmış röportajlarla keriz silkelemeye çalışıyorlar. Takipçilerim keriz değildir, bunlara inanmaz diye düşünüyorum ama yeri gelmişken de bir uyarayım dedim.

Gerçek olmadığı çok aşikar ama ne olur ne olmaz, boşluğunuza denk gelir eder, sakın tıklayıp paranızı kaptırmayın, dikkat edin!

Yeni nesil dijital dünyanın da olayı bu demek ki, hırsız kuyuya taş atıyor… Neyse ben de bu vesileyle teyit sitelerini öğrendim” ifadelerini kullandı.