Özge Borak: "Ayıp olmasın diye evlendim demedim"

Oyuncu Özge Borak konuk olduğu bir programın üzerinden sekiz ay geçmesine rağmen sosyal medyada yeniden gündem olan o sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

Özge Borak: "Ayıp olmasın diye evlendim demedim"

Meslektaşı Bülent Şakrak'la 2006–2010 yılları arasında evli kalan, 2012'de dünyaevine girdiği komedyen Ata Demirer'den 2014'te boşanan oyuncu Özge Borak, konuk olduğu bir programda çarpıcı açıklamalar yapmıştı.

Borak, "Doğru yolda olmadığına inandığım bir şeyden daha önce vazgeçebilirdim ama 'Ayıp olmasın ya şimdi, o kadar da adım attık' diye vazgeçmedim. Belki de son sekiz yıldır kendi doğrularımla yaşıyorum. Kimseye verecek bir hesabım yok, bu benim hayatım. Kimseye kötülüğüm yok, bu kararı ben verdim diye yaşıyorum hayatı" ifadelerini kullanmıştı.

"SÖZLERİM ÇARPITILDI"

Özge Borak, programdan sekiz ay sonra sözleri sosyal medyada yeniden "Ayıp olmasın diye evlendim" şeklinde gündem olunca Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Sözümün çarpıtıldığı, farklı anlam çıkartılmaya çalıştığı konuların hiçbirine cevap vermem. Kim ne anlamak istiyorsa onu anlayacaktır. Fakat çok uzayıp gitmiş olan ve maalesef sadece beni ilgilendirmeyen bir konuya açıklık getirmek isterim. 'Ayıp olmasın diye evlendim' gibi bir cümle kurmadım.

Anlatmaya çalıştığım konuda sözlerimi sırf magazinsel olsun diye çarpıtan her kimse asıl ayıp edendir. Kaldı ki beni biraz olsun seyretmiş, tanımış, röportajımı izlemiş kimse böyle bir cümle kurduğuma inanmaz.

Zaten programı izleyenler ne anlatmaya çalıştığımı anladılar. Bugüne kadar kimseyle söz savaşına girmemiş, boşandığı zaman dahi tek kelime etmemiş biri olarak yıllar geçtikten sonra mı konuşacağım? Yapmayın rica edeceğim.

Dinlemeden, izlemeden ve tabii anlamadan, sadece manşet üzerinden yorum yapanlar var. Yapmayın, önce anlayın. Elbette sevmek mecburiyetinde değilsiniz, saygımızı yitirmeyelim. İyi günler."