Pucca'dan Tuba Ünsal'a sert yanıt: "Aaa yeter!.."

Ev sahibiyle mahkemelik olan 'Pucca' ismiyle tanınan sosyal medya fenomeni Selen Pınar Işık'ın eski kiracısı olduğunu söyleyen oyuncu Tuba Ünsal, "Yıllarca benim evimde kiracımdı Pucca. 'Evimi mahvetti' demek az kalır" ifadelerini kullandı. Ünsal'ın iddialarına 'Pucca' yanıt verdi.

Pucca'dan Tuba Ünsal'a sert yanıt: "Aaa yeter!.."

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre 'Pucca' ismiyle tanınan sosyal medya fenomeni Selen Pınar Işık, ev sahibiyle mahkemelik oldu.

Ev sahibi Jale Tuncer, Selen Pınar Işık'ın Nişantaşı'ndaki 3+1'lik evinde 2,5 yıldır kiracı olduğunu söyleyerek, Işık'ın ilk yıl kirayı eksik ya da geç yatırdığını, 16 aydır da kira ödemediğini ve eve zarar verdiğini öne sürdü. Tuncer, kiranın 2023'te 10 bin 500 lira olduğunu ifade ederek "İyilikten maraz doğdu" dedi.

EKONOMİK ZORLUKLARI ANLATTI

Pucca ise kirasını ödemekte zorlandığını belirterek şunları söyledi:

"1,5 yıldır ekonomik olarak ben değil, ülke olarak zor durumdan geçiyoruz. Hem ev sahipleri hem de kiracılar mağdur. Evet ben de kiramı ödemekte zorluk yaşıyorum milyonlarca insan gibi. Yaşadığım zorlu süreçleri beni takip edenler zaten biliyorlar. Oğlumun başına gelen talihsiz kaza üzerinden kendi yaşadığım ekonomik zorlukların arkasına sığınmak istemiyorum ama zor günlerdi. Tek başıma bunların altından kalkmaya çalışıyorum tökezlesem bile. Süreç mahkemeye taşındığı vakit tek olmadığımı, milyonların aynı sorunları yaşadığını gördüm."

Pucca sözlerine şöyle devam etti:

"Zaten evi boşaltma sürecinde olduğum ve davanın devam ettiği yasal süreçte neden magazin sayfalarında olduğumu anlamış değilim. Haber kanallarının röportaj taleplerini kabul etmiyorum. Oğlum 6 yaşındaki ve zaten yeterince zor günler geçirdik daha fazla psikolojimizin bozulmasına izin vermeyeceğim. Mahkeme sürecimiz devam ediyor. Sizi meşgul ettiğim için kendi adıma özür dilerim."


Pucca'dan Tuba Ünsal'a sert yanıt: "Aaa yeter!.."


Yaşananların ardından Pucca'nın eski ev sahibi olduğunu söyleyen Tuba Ünsal da Instagram hesabından ev sahibi Jale Tuncer'e destek veren paylaşım yaptı.

Ünsal paylaşımında "Burada sessiz kalsam haksızlık olacak. 'Pucca'nın ev sahibiyle davalık olduğu haberlerini gördüm, aylardır kira ödemiyormuş, sonra dava eden ev sahibine hakaretler etmiş. Yıllarca benim evimde kiracımdı Pucca/Pınar. Evimi mahvetti demek az kalır sanırım yaşadığı tüm travmaların cezasını eve kesti o kadar kötüydü durum. Aylarca kira ödemedi, haber bile vermeden evi boşalttı. O zaman bu konunun konuşulmasını istemediğim için sustum sanki tacize uğrayan kadının kendini suçlu hissetmesi gibi... Bugün haberleri görünce yazmak istedim…" ifadelerini kullandı.


Pucca'dan Tuba Ünsal'a sert yanıt: "Aaa yeter!.." - Resim : 2


"YASAL HAKKIMI KULLANACAĞIM"

Tuba Ünsal'ın iddialarının ardından Pucca açıklama yaptı:

"Aaa! Yeter iyice vurun abalıya yaptınız! Yıllarca oturmuşum yalanını geçtim, zaten o evde hamile kaldım, son 3 ayında da taşındım. Hamileliğim yıllarca sürecek değil herhalde. Çıkacağımız tarihi de söyledik kendisi bizden sözleşme bitimine kadarını istedi. Depozitoya sayıldı. Çıkma nedenimiz de ev rutubet içindeydi ve ağrımayan kemiğim kalmamıştı. Köpeklerimizden de herkes şikayetçiydi. Bir de neden sadece ben? Kusura bakmayın da ben tek başıma mı yaşadım? Oh ne güzel ya partilerinize çağırıp paylaşım isterken bu konu yoktu da şimdi mi geldi aklınıza. Bin tane derdim var başımda, sessiz kalmamın bir nedeni var elbet… Onu da günü gelince öğreneceksiniz ama zorluyorsunuz artık. Ben bugünleri de atlatırım ama emin olun. Bir de madem bu kadar muzdariptiniz o halde yasal hakkınızı kullansaydınız, varsa öyle bir hak iddianız yine kullanabilirsiniz, çünkü ben yasal haklarımı hepinize karşı sonuna kadar kullanacağım emin olun!"