Sinan Akçıl: "Müslüm Gürses ve Ahmet Kaya içimde uktedir"

"Özgür Aras'la Baş Başa"nın bu haftaki konuğu Sinan Akçıl oldu. Özgür Aras ile keyifli bir sohbet gerçekleştiren müzisyen, çok özel açıklamalar yaptı.

Sinan Akçıl: "Müslüm Gürses ve Ahmet Kaya içimde uktedir"

Sinan Akçıl yayında "Asla şarkımı okuyamaz dediğim bir isim vardı o da Ferhat Göçer, ona çok kızdım. O düğünde ki boşboğazlılıktan dolayı... Ama şu anda ona karşıda bir öfkem yok. Kindar bir çocuk değilim, sonuçta bende de büyük biri, o yüzden de saygısızlık yapmak istemiyorum. Birlikte çalışmak isteyip, çalışamadığım içimde ukte kalan bir isim ise Ahmet Kaya ve Müslüm Gürses... 'Kıymetlim' şarkısını ben aslında Ahmet Kaya için düşünmüştüm. 'Anlayamazsın' şarkısını Müslüm Gürses’e çok yakıştırırdım mesela..." ifadelerini kullandı.

Sinan Akçıl, ilk olarak Maçka'da Kerim Tekin'in sahneye çıtığı bir organizasyonda Ozan Doğulu ile tanıştığını ve kendisini stüdyoya davet ettiğini anlattı.

Ozan Doğulu’nun davetiyle Arnavutköy’deki stüdyoya gittiğini söyleyen Sinan Akçıl “Stüdyoya girdiğimde ki manzara, merdivende Yıldız Tilbe oturuyor ve 'Dayan Yüreğim' şarkısının sözlerini yazıyor. Ege geliyor, Çelik geliyor... Böyle bir görüşmeyle başlayıp bir sonraki görüşmemizde Kanlıca... Sezen Aksu benim ellerime bakıp; 'Senin ellerin ne kadar Uzay’a benziyor, bana onu hatırlatıyorsun' diyordu. Orada bir buçuk iki sene bir yeşil evle başlayıp Kanlıca’da devam eden bir serüven...“ dedi.