Elon Musk iPhone’a rakip olabilir!

Elon Musk, Apple ve Google'ın Twitter'ı uygulama mağazalarından kaldırması durumunda akıllı telefon üreteceğini açıkladı.

Elon Musk iPhone’a rakip olabilir!

ShiftDelete'ten Yiğit Ali Demir'in haberine göre Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra platformda kaosa sebep oldu.

Ünlü podcast yayıncısı Liz Wheeler tarafından atılan Tweet’e cevap veren Elon Musk, uygulama mağazaları Twitter’ı yasaklarsa akıllı telefon üreteceğini açıkladı.

Elon Musk: “Gerekirse akıllı telefon üretirim”

Geçtiğimiz günlerde anket yapan Musk, Twitter’da genel af çıkaracağını duyurdu. Wheeler, Apple ve Google Twitter’ı uygulama mağazalarından çıkarmaya karar verirse Musk’ın kendi telefonunu yapması gerektiğini ifade etti.

Konu hakkında açıklama yapan Musk, “Twitter’ın Apple ve Google’ın uygulama mağazalarından yasaklanması durumunda kendi telefonumu üreteceğim.” ifadelerine yer verdi. Wheeler, Musk’ın cevabı ardından Musk tarafından üretilecek telefon ile ilgili anket oluşturdu.

Ankete katılan 52.707 Twitter kullanısının yüzde 56.2’si, evet seçeneğini işaretledi.

Hem Apple hem de Google, mağazalarındaki uygulamaların nefret veya ayrımcı konuşma, zorbalık, taciz ve müstehcen içerik barındırmasını yasaklayan politikalara sahip.

Anlaşmazlık durumunda Apple ve Google’ın Twitter uygulamasını mağazalardan kaldıracağı tahmin ediliyor. ABD Kongre Binası’na 6 Ocak’ta düzenlenen saldırının ardından, Apple ve Google, isyancıların etkinliği planlamasına yardımcı olma rolü nedeniyle Parler’ı uygulama mağazalarından kaldırdığını hatırlatmakta fayda var.

Reuters tarafından rapora göre, Twitter’ın en çok aktif olan kullanıcılarının çoğu platformdan Instagram ve TikTok’a geçti.

Analistlere göre Musk, Twitter’daki aktif kullanıcı sayısını artırmak için sosyal medya platformundan yasaklanan kişileri affediyor.