Meteoroloji'den gök gürültülü sağanak ve fırtına uyarısı!

Marmara, Ege'nin iç kesimleri, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batı ve kuzeyi ile Akdeniz'in iç kesimleri gök gürültülü sağanak yağmurlu olacak. Yağışların; İstanbul, Ankara, Çorum, Çankırı ile Kırıkkale'de kuvvetli olması bekleniyor. Diğer yandan Marmara ve Kuzey Ege'de poyraz etkili...

Meteoroloji'den gök gürültülü sağanak ve fırtına uyarısı!

Habertürk'te yer alan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz’in iç kesimleri ile Rize, Ardahan, Kars çevreleri ve Trabzon'un doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Kastamonu, Çorum, Çankırı, İstanbul çevreleri ile Kırıkkale'nin kuzey kesimleri ve Ankara'nın kuzey ve doğusunda yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.