Muhammed Yakut ile ilgili flaş gelişme! 200 bin dolarlık para trafiği

Sosyal medyada siyasetçiler ve iş insanları hakkında iddialar paylaşan ve İspanya'dan iadesi istenen Muhammed Yakut'un gözaltın alınan eşi ve oğlu, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Muhammed Yakut ile ilgili flaş gelişme! 200 bin dolarlık para trafiği

Habertürk'ten Ceylan Sever'in haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Muhammed Yakut videoları yayınlamaya başladıktan sonra ailesi de polisin teknik takibine alındı.

Yakut'un eşi ve oğlunun da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

"DİKKAT ÇEKEN PARA TRAFİĞİ SORULDU"

İddiaya göre; polis takip esnasında Muhammed Yakut’un eşi G.S.’nin, buluştuğu kişilerden 100 ila 200 bin dolar arasında elden para aldığını fark etti.

Sorguda Muhammed Yakut’un eşi G.S. ve oğlu H.C.‘ye bu dikkat çeken para trafiği soruldu. G.S. ifadesinde, Ankara’da yaptıkları ticari bir işten dolayı alacakları olduğunu iddia etti.

Ayrıca Muhammed Yakut’un videoları neden çektiği de sorgunun konularından biriydi. HTS kayıtlarına göre ortak sinyal verdikleri zamanlarda bu videolar için birlikte hareket edip etmedikleri de şüphelilere yöneltilen sorular arasındaydı. Uzun süren ifadede Muhammed Yakut’un eşi ve oğlu hiçbir suçlamayı kabul etmedi.

ANNE VE OĞUL İLE BİRLİKTE TOPLAM 3 KİŞİ SERBEST

İfadelerinin alınmasının ardından, anne ve oğulla birlikte 1 kişi daha serbest bırakıldı. Diğer 2 şüpheli hakkında ise yurt dışı çıkış yasağı getirildi.