Muhammed Yakut Youtube'da ilk videolarını Can Tanrıyar'ın evinde çekmiş

Youtube'da çektiği videolarla gündem haline gelen Muhammed Yakut'un ilk yayınladığı iki videosunu Can Tanrıyar'ın evinde çektiği ortaya çıktı. Cep telefonu şifresini polise vermeyi kabul etmeyen Can Tanrıyar'ın telefonuna suç delili olarak el koyuldu.

Muhammed Yakut Youtube'da ilk videolarını Can Tanrıyar'ın evinde çekmiş

PatronlarDünyası'nın özel haberine göre Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınmasından sonra, savcılık sorgusunun ardından "yağmaya teşebbüs, kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme" suçlaması ile Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilen Can Tanrıyar, "Birden fazla kişi ile yağma suçlaması" ile dün tutuklanmıştı.

EVİNİ STÜDYOYA ÇEVİRMİŞ

İstanbul polisinin yaptığı soruşturmada ise şok deliller elde edildi.

Magazinci Can Tanrıyar'ın evini 14 ayrı sabıkası bulunan Muhammed Yakut için adeta stüdyoya çevirdiği ortaya çıktı.

Polis, Muhammed Yakut'un Youtube için çektiği ilk iki videosunu Can Tanrıyar'ın evinde çektiğini tespit etti.

Can Tanrıyar'ın stüdyo haline getirdiği odada kameralar, Muhammed Yakut için hazırlanan konuşma metinleri ele geçirildi.

Soruşturma sırasında eşi Tamar ile birlikte Muhammed Yakut ile 32 kez görüştüğü tespit edilen Can Tanrıyar'ın bilgisayarında ise çok sayıda "şantaj" içerikli dökümanlar bulunduğu belirtildi.

WHATSAPP'TAN YÖNLENDİRMİŞ

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Can Tanrıyar'ın, Muhammed Yakut ile ilişki kurduğu cep telefonu ise soruşturmanın en önemli "delili" haline geldi.

Muhammed Yakut'a söylemesi gereken sözleri ve hedefe koyması gereken kişileri yönlendirdiği ileri sürülen Can Tanrıyar'ın bunları WhatsApp'tan mesaj olarak attığı öngörülüyor.

TELEFONUN ŞİFRESİNİ VERMEDİ

Bu kapsamda Organize polisi, Can Tanrıyar'dan cep telefonun şifresini istedi. Ancak, Can Tanrıyar, polisin bu isteğini geri çevirerek şifreleri vermedi.

ŞİFREYİ BİLİŞİMCİLER ÇÖZECEK

Bunun üzerine Organize polisi, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı ile temasa geçerek, mahkeme kararı ile Can Tanrıyar'ın telefonunun şifresini çözmek için izin istedi.

Mahkeme kararının ardından atanacak adli bilişimciler  tarafından Can Tanrıyar'ın cep telefonun şifresi çözülerek "delillere" ulaşılmaya çalışılacağı belirtildi.

EMRE ERCİŞ VE SERDAR AKİNAN DEŞİFRE ETTİ

Can Tanrıyar ve Muhammed Yakut ilişkisini ilk olarak gazeteci Emre Erciş sosyal medya hesabından deşifre etmişti. Ardından da, gazeteci Serdar Akinan, Can Tanrıyar'ın Muhammed Yakut'u yönlendirdiğini açıklamıştı.

PETEK DİNÇÖZ’Ü KEMERLE DÖVDÜ

Şarkıcı Petek Dinçöz ile evliliği olaylı bir şekilde sona eren Can Tanrıyar, eşine şiddet uyguladığı iddiaları ile gündeme gelmişti.

Petek Dinçöz, Can Tanrıyar’ın kendisini kemer ile dövdüğünü öne sürerek dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ekranlar önünde yardım istemişti.

İŞ İNSANLARINA ŞANTAJ YAPTI, ÇALIŞANLARIN MAAŞINI ÖDEMEDİ

Can Tanrıyar’ın iş insanlarına yönelik şantaj ve iftira iddiaları da gündemden hiç düşmedi.

Son olarak ise Uçankuş TV’de personeline maaş ödemesi yapmadığı haberleri ile ismi gündeme geldi.

Ortağı H.E’yi dolandırdığı öne sürülen Can Tanrıyar, yasal faizi ile birlikte borcu olan 6 milyon 232 bin doları ödememiş, Uçankuş TV’ye haciz gelmişti.

patronlardunyasi.com