Mustafa Üstündağ sürpriz rolle ekrana geri döndü

Mustafa Şevki Doğan’ın yönettiği "Ben Bu Cihana Sığmazam" dizisine ünlü oyuncu Mustafa Üstündağ, 'Behçet Şavlı' rolüyle dahil oldu.

Mustafa Üstündağ sürpriz rolle ekrana geri döndü

Birsen Altuntaş'ın haberine göre “Ben Bu Cihana Sığmazam”ın dizisinin yarın ekrana gelecek bölümüne Mustafa Üstündağ katılıyor.

Karakterin hikâyeye nasıl katılacağı merak konusuydu. 


Mustafa Üstündağ sürpriz rolle ekrana geri döndü


Üstündağ’ın canlandıracağı Behçet Şavlı’nın milliyetçi kişiliğiyle yeraltı dünyasının saygı duyulan ismi olduğu açıklandı.

İşte Behçet Şavlı’nın karakter analizi:

Behçet Şavlı, fakir bir Vanlı ailenin beş çocuğundan en büyüğüdür. Sınırda eşeklerle kaçakçılık yapan babası o 16 yaşındayken öldürülür. Babasız kalınca işi iyice serseriliğe vurur, İstanbul’a gelir. Niyeti babasının çocukluk arkadaşı olan ve yeraltı dünyasında kendisine ufak da olsa bir yer edinmiş Seyit Karakeçe’yi bulup onun yanına girmektir. Yarı tok yarı aç sokaklarda yaşamaya, simit satıp karnını doyurmaya çalışır. Kalacak bir yeri olmadığı için bazı günler tabutta bile yatar. Nihayet Seyit’e ulaşır ve mafyanın ayak işlerini yapmaya başlar. Seyit de bu canından başka kaybedecek bir şeyi olmayan gözü kara oğlanı sever.


Mustafa Üstündağ sürpriz rolle ekrana geri döndü - Resim : 2


35 yaşına geldiğinde artık sayılı mafyalardan biri olmuştur. İstanbul’daki bütün gece kulüplerinin güvenliği ve hemen hemen bütün açık otoparklar onun elindedir. Ama onun mafyalığı daha çok örnek aldığı Seyit gibi “kabadayılık” tarzındadır. İstanbul’da bu işleri yaparken bir yandan da baba mesleği kaçakçılığa devam eder ve o tarafta da en büyüklerden biri olur. Cezayir’le Gardaşov silah üretebilmekte ama bunları satmak için masaya vermek zorundadırlar. Bunu aşmak için masadan ayrı olarak Katar’a silah gönderirler.

Fakat Vedat, Cancal ve Gedikali Müfit’in haberi olmaksızın bir operasyon yapıp silahları ele geçirir. Silahları terör örgütlerine gönderecek ve Cezayir’le Gardaşov’u zor durumda bırakacaklardır. Bu amaçla nakliyatı ve satışı yapması için Behçet’le anlaşırlar. Fakat Behçet silahların aslında Cezayir ve Gardaşov’a ait olduğunu öğrenince el koyar. Vedat, Cancal ve Gedikali önce onu öldürmeye çalışırlar. Ancak başarılı olamazlar. Behçet’in planı ise başkadır. Ya silahların karşılığında onu da masaya oturtacaklar, ya da Behçet silahları Atakan’a yani teşkilata teslim ederek onların terör örgütlerine silah sattığını söyleyecektir.