WhatsApp'ta "görünmez olmak" mümkün mü?

WhatsApp, kuşkusuz dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. Ancak milyonlarca insanın yer aldığı bu platformda kullanıcılar, bazı durumlarda görünmez olmak ve kendilerini soyutlamak isteyebiliyor.

WhatsApp'ta "görünmez olmak" mümkün mü?

ShiftDelete'ten Helin Pastacı'nın haberine göre WhatsApp’ta da görünmez olmanın bazı yolları var.

WhatsApp’ta görünmez olmak bu adımları takip edin!

WhatsApp, kısa süre önce bir güncelleme yayınlayarak bünyesine yeni özellikler ekledi. Bu özellikler arasında gizlilik alanında görünmez olmak için bir yenilik de geldi. WhatsApp Son Görülme ve Çevrim içi bölümünden gerekli ayarları yaparak kalıcı bir şekilde görünmez olmak artık mümkün.

Bu ayarları yapmak için ayarları aşağıdakileri sırayla takip edebilirsiniz:

WhatsApp'ta "görünmez olmak" mümkün mü?


WhatsApp üzerinde görünmez olmak için bir diğer yol ise uzantı eklemek.

Fakat bu uzantı sadece WhatsApp Web için gerçekleşiyor.

Google’dan WAIncognito eklentisini kurduktan sonra “Don’t send last seen updates” seçeneği sayesinde son görülme ve okundu bilgileri kapanıyor.

Anlık mesajlaşma platformunda görünmez olmanın bir diğer yolu ise iletiyi bildirim kutusundan cevaplamak. Uygulamaya girmeden bildirim kutusundan yanıtlanan mesajla karşıdaki kullanıcı, çevrim içi olup olmayacağını anlamayacak. Bu sayede ilk anlattığımız ipucu ayarlarını güncellemeden sadece belirli kişilerle bildirim kutusu üzerinden iletişim sağlanabilir.

WhatsApp’ta görünmez olmanın bir diğer ipucu da mesajı interneti kapattıktan sonra yanıtlamak. Platformdan mesaj geldikten sonra bağlı olunan Wi-Fi ya da Hücresel Veri’yi kapatarak mesaj yanıtlanırsa son görülme tarihinde herhangi bir değişiklik olmaz.

Ama tabii ki mesajın karşı tarafa iletilmesi için uygulamadan çıkış yaptıktan sonra internete tekrar bağlanmak gerektiğini unutmamak lazım.