Yeni Meclis’te ilk iş maaş zammı! Asgari ücret ne kadar olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grubu’na milyonların cebini doğrudan ilgilendiren seçim vaatlerinin en kısa sürede yasalaşması talimatı verdi. Yeni dönem vekilleri, Meclis Başkanı ve Meclis’in yönetimini seçtikten sonra işe koyulacak.

Yeni Meclis’te ilk iş maaş zammı! Asgari ücret ne kadar olacak?

Sabah Gazetesi'nin haberine göre 14 Mayıs seçimlerinde ipi göğüsleyen milletvekilleri yemin etti ve 28. Dönem çalışmalarına resmen başlamış oldu.

TBMM Genel Kurulu, Anayasa ve İçtüzük gereği YSK'nın milletvekili seçimlerinin resmi sonuçlarını açıklamasından sonraki üçüncü gün toplandı.

Toplantıdan kısa bir süre önce Erdoğan da Meclis'e geldi. Erdoğan'ı Geçici TBMM Başkanı Devlet Bahçeli ve Meclis Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, resmi törenle karşıladı.

Erdoğan daha sonra yemin törenini izlemek üzere Genel Kurul'da kendisi için ayrılan locaya geçti. 28'inci Dönem parlamentosunun öncelikli gündem maddeleri dar gelirliler, memur ve emeklilerin alım güçlerini yükseltmeye yönelik adımlar olacak.

Yeni vekillerin mesaisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milyonlara verdiği müjdeleri yasalaştırana kadar sürecek.

Yeni vekiller, Meclis Başkanı ve Meclis'in yönetimini seçtikten sonra dağılmayacak.

Erdoğan, AK Parti grup yönetimine seçim vaatlerinin en kısa sürede yasalaşması talimatını verdi.

15 Temmuz'a kadar görüşülmesi beklenen bazı düzenlemeler şöyle: Ev hanımlarına emeklilik, evlenen gençlere düşük faizli kredi, en düşük memur maaşının 22 bin lira olması, asgari ücret ve emeklilerin maaşlarında artış ve refah payı.

TBMM Başkanı'nın seçilmesi ve komisyonların oluşmasından sonra TBMM çalışmalarına başlayacak.

Türkiye'yi mutlu edecek yasal düzenlemeler TBMM'nin öncelikli gündem maddeleri arasında yer alacak. Bu konular sonuçlanana kadar TBMM tatile girmeyecek.

Başörtüsü düzenlemesi ve fahiş kiralarla ilgili yaptırımlar konusunda da adım atılacak.