Güliz Ayla: "Karadeniz kızıyım, esip gürlerim"

TRT Müzik’te yayınlanan “Hayatım Müzik” adlı programın bu haftaki konuğu ünlü şarkıcı Güliz Ayla oldu.

Güliz Ayla: "Karadeniz kızıyım, esip gürlerim"

Herkesin kendisini İzmirli zannettiğini söyleyen ünlü şarkıcı, “Samsunluyum, Karadeniz kızıyım. Karadeniz damarım tutuyor, esip gürlüyorum. Hırçınlığım ve inatçılığım var. Ama kimseyle küsemem” dedi.

‘SERTAB ERENER ÇOCUKLUK KAHRAMANIMDI’

Ayla programda çocukluk anılarına değindi; “İlkokulda dersi kaynatmak için bana şarkı söyletiyorlardı. Arkadaşlarım bayağı beni kullanıyordu. Müsamerede şarkı söyleyenlerdendim ama benim şarkılarım çocuk şarkısı değildi. Sertab Erener ve Kayahan şarkısı söylerdim. Sertab Erener benim çocukluk kahramanımdı.”

Ünlü şarkıcı müzik dünyasını kasıp kavuran “Olmazsan Olmaz” şarkısının bu kadar bilineceğini tahmin etmediğini söyleyerek “Kendi şarkılarım çıkınca dinlemiyorum. Biri beni açınca radyoda utanıp kapatırım. 5 - 6 ay aynı şarkıyı dinleyebilirim. Şu sıralar Beyonce öyle benim için. Bazı günler arabesk modumda oluyorum. Yeni çıkan her şeyi dinliyorum.”

“İLK ALBÜMÜMÜ 3 YILDA BİTİRDİK”

“2012 yılında Beyoğlu’nda çalışıyordum. Sıla ile albümüm için tanışmak istedim. Davulcum Sıla ile aynıydı. Onun sayesinde tanışıp 3 yılda bitirebildik albümü. İlk albüm diye ince eleyip sık dokuduk. İnsanlar benim şarkılarımı söylediklerinde çocukluk hayalimi gerçekleştirdiğimi görüyorum. Evde sürekli şarkı söylüyorum. Sahnede şarkı söylemek benim için en önemli şey.”