Hakkında soruşturma başlatılan Oğuzhan Uğur ifade verdi

Kahramanmaraş ve Hatay'da baraj duvarlarının patladığı yönünde paylaşım yaptığı gerekçesiyle, 'Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma' suçundan hakkında resen soruşturma başlatılan sosyal medya fenomeni Oğuzhan Uğur, ifade vermek için adliyeye geldi.

Hakkında soruşturma başlatılan Oğuzhan Uğur ifade verdi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından Kumçatı Köyü'nde barajın ve Hatay Yarseli Barajı'nın da duvarının çatladığı yönünde sosyal medyada paylaşım yapanlara yönelik çalışma başlatmıştı.

Savcılık, 'BaBala TV' sosyal medya hesabının bu yönde paylaşım yaparak depremzedeler arasında korku ve paniğe neden olduğu, bu nedenle arama-kurtarma çalışmalarında aksamalar yaşandığı gerekçesiyle, hesabın sahibi Oğuzhan Uğur hakkında 'Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma' suçundan resen soruşturma başlattı.

Oğuzhan Uğur avukatıyla birlikte bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.


Hakkında soruşturma başlatılan Oğuzhan Uğur ifade verdi

Basın savcılığında ifade veren Oğuzhan Uğur adliyeden ayrıldı.

Uğur basın mensuplarının soruları üzerine, "İfademizi verdikten çalışmaya devam ediyoruz" dedi.


Hakkında soruşturma başlatılan Oğuzhan Uğur ifade verdi - Resim : 2


Uğur, adliye dışında yaptığı açıklamada ise "İfademizi verdik, elimizde çok fazla veri vardı. Onların tamamını savcımızla paylaştık. Tabii sosyal mecralardan başlatılan başlıklarla ilgili olmadığını konunun detaylı bir şekilde kendisine anlattık, belgelerimizle, videolarımızla. Konunun bizim kanalımızdan atılan tweetle alakalı olmadığını, hatta çok çok önce ve sonra tarihlerin dahi tutmadığını, tam olarak sahadan provoke edildiğini belgeleriyle kanıtlarıyla sunduk kendilerine" dedi. 


DHA (Demirören Haber Ajansı)