İflas eden Ender Alkoçlar, Uludağ’da kar motosikleti-kızak işlerini nasıl aldı?

Oyuncu Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın sahibi olduğu Alkoçlar Otelcilik Ve Turizm AŞ’nin iflasına karar verilmişti. 17 Eylül saat 16.40’da verilen karar sonrası şirketin dosyası iflas müdürlüğüne gönderilmişti. Şimdi de Uludağ’da gariban esnafın ekmeğine mi gözünü dikti?

İflas eden Ender Alkoçlar, Uludağ’da kar motosikleti-kızak işlerini nasıl aldı?

NoktaBursa'nın haberine göre sektörde 70 yıldır faaliyet gösteren Alkoçlar 1.5 yıl önce konkordato talep etmişti. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, bünyesinde Alaçatı, Bodrum ve Kemer’deki üç otel bulunan Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ için tedbir kararı verilmişti.

Geçen yıl görülen Alkoçlar Otelcilik’in konkordato davası olumsuz sonuçlanmıştı. Gerekçe, usule aykırı yapılan birtakım ödemeler olarak gösterilmişti. Mahkeme daha önce verdiği tedbir kararını da kaldırınca, şirket hacizlere karşı korumasız duruma gelmişti.

OLUMSUZ YANIT VERDİ

Konkordato süreci devam ederken, Bodrum ve Alaçatı’daki otel kapatıldı. Toplam 60 milyon lira borcu bulunan Alkoçlar’dan alacaklı firmaların çoğu, şirketin konkordato talebinin tasdik edilmesine onay verdi. Ancak mahkemenin atadığı komiser heyeti olumsuz yanıt vermişti.

Alacaklı firmalardan birinin avukatı şirketin el altından birtakım ödemeler yapmasının komiser heyetinin olumsuz rapor vermesinde etkili olduğunu belirtti.

Komiserlerden biri raporda, şirketin teknik olarak iflas ettiği görüşünü bildirdi. Mahkeme verdiği red kararıyla birlikte, daha önce verdiği tedbir kararını kaldırdı; komiser heyetinin görevlerinin sona erdiğini açıklamıştı.

Tedbir kararının kaldırılması ile birlikte hacizlere karşı korumasız hale gelen şirket resmen iflas etmiş oldu.

Konyaaltı sahil ihalesi Ender Alkoçlar’a verilmesi büyük ses getirmiş, Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı ihalesini iptal etmişti. Alkoçlar bunun üzerine Danıştay’a başvurmuş, Danıştay yerel mahkemenin kararını bozmuştu. Konyaaltı sahilinin işletmesi tekrar Alkoçlar Turizm firmasına geçmişti.

Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ’da kayak sezonu başlamadan kavgası başladı.

Tatilciler, otel ve misafirhanelere ait 300 metre ila bin 980 metre uzunluklara sahip 20 pistin bulunduğu Uludağ’da kayak, snowboard, kızak ve kar motosikleti gibi aktivitelerin kiralanması yetkisini Ender Alkoçlar’ın Ankara’dan abisi sayesinde ihalesiz olarak aldığı doğru mu?

Birinci Yerleşim Bölgesi’nde 12, İkinci Yerleşim Bölgesi’nde de 5 otelin, 6 binin üzerinde yatak kapasitesiyle hizmet verilen Uludağ yeni sezona ihalesiz yapılan işlerler mi giriyor?

Tatilciler, otel ve misafirhanelere ait 300 metre ila bin 980 metre uzunluklara sahip 20 pistin bulunduğu Uludağ’da kayak, snowboard, kızak ve kar motosikleti gibi aktivitelere, ihalesiz yapılan işlerle sezona buruk nu giriliyor?

İcra ve iflaslarla sıkıntılı olduğu bilinen Ender Alkoçlar, Ankara’dan hangi abisinin telefonu ile ihalesiz bu işleri aldı?

Geçen dönem icralardan dolayı kendi otelini açamadığı iddia edildi

Hülya Koçyiğit’in damadı, Engin Altan Düzyatan’ın kayınpederi Ender Alkoçlar’ın, süresi biten otelinin süresini uzatmak için gerekli olan 1.5 trilyonu vermekte bile zorlandığı iddia edilirken, henüz toparlanamayan gariban Uludağ esnafının gelirlerine göz dikmesi, dertli Uludağ esnafını çileden çıkardı.

Kiracısı olan Fidan Hoca ile kâr ortaklığı yaptığı da iddia edilen Ender Alkoçlar’ın, iddialara göre Antalya’da 300’e yakın icra dosyası olduğu doğru mu?

Ender Alkoçlar, Ankara’dan hangi abisini devreye soktu?

Gariban esnaf inim inim inlerken Ankara’da abisi olanlar işlerini hallediyor mu?

Çok yakında…

Detaylar gelecek…

Kaynak: https://www.noktabursa.com.tr/2021/10/iflas-eden-hulya-kocyigitin-damadi-ender-alkoclar-uludagda-kar-motosikleti-ve-kizak-islerini-nasil-aldi/