İngiliz alternatif rock grubu Placebo, İstanbul'da konser verecek

İngiliz alternatif rock grubu Placebo, Blind Festival kapsamında, 4 Ağustos'ta KüçükÇiftlik Park'ta dinleyicilerle buluşacak.

İngiliz alternatif rock grubu Placebo, İstanbul'da konser verecek

2 yıl aradan sonra 4 Ağustos Pazar günü KüçükÇiftlik Park'ta hayranlarının karşısına çıkacak Placebo'nun konser biletleri 12 Mart Salı günü saat 12.00'de satışa çıkacak.

İngiliz grup, 2006’da piyasaya sürülen ve 1.1 milyonun üzerinde satan ‘Meds’, hem Almanya’da hem de Fransa’da Platin statüsünü elde ederken, İngiltere’de Altın plak olmaya layık görüldü. Grup, kariyerinin dönüm noktasını o sene Almanya Rock Am Ring festivalinde ‘headliner’ olarak sahneye çıkarak binlerce seyirciye konser verdiklerinde yaşadı. Ardından Paris’teki Bercy’de iki gece üst üste 36 bin kişi için sahne aldı.

Placebo, 20. yılını 7 Ekim 2016’da ‘A Place For Us To Dream’ isimli retrospektif hit albümünü ve ‘Jesus’ Son’, ‘Life’s What You Make It’gibi hitleri içeren 6 yeni parçadan oluşan bir EP’yi piyasaya sürerek kutladı. İkili, albümün yayınlanmasından kısa bir süre sonra, 2017 yılında, ’20 Years of Placebo’ isimli bir dünya turuna çıktı. Grubun 8. stüdyo albümleri olan ‘Never Let Me Go’ 25 Mart 2022’de piyasaya sürüldü.

Öte yandan Placebo'nun tüm albümleri İngiltere'deki Billboard listesinde ilk 20'ye girerek, dünya genelinde 14 milyonun üzerinde satışa ulaştı.

DHA