Taş Kağıt Makas'ın ilk bölümü beğeni topladı

Kanal D’nin yeni dizisi "Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu" ilk bölümü ile ekrana geldi. Dizi, sürükleyici hikayesi ile izleyicinin dikkatini çekerken; 22 yaşındaki Büşra Korkmaz cinayetini kimin işlediği ise merak uyandırdı.

Taş Kağıt Makas'ın ilk bölümü beğeni topladı

Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu, birinci bölümü ile ekrana geldi. Umut’un babası için verdiği adalet savaşının konu edildiği dizi, Büşra Korkmaz cinayetiyle de merak uyandırdı.

Baba ve oğlu Umut’un beş yıl sonra cezaevinde karşı karşıya gelmesi ile açılış yapan dizi; Rıza’nın oğlu Umut’u tanımadığı sahneler ile de izleyicinin yüreğine dokundu.

Umut, babasına yeni bir delile ulaştığını söyleyerek davayı yeniden açacağını ifade etti.

Bu delilin ne olduğu ise merak edilen sorular arasında yer aldı.

BÜŞRA KORKMAZ’I GERÇEKTEN RIZA MI ÖLDÜRDÜ?

Taş Kağıt Makas, birinci bölüm finali ile de dikkat çekti. Tüm çabalara rağmen babasının suçsuzluğunu kanıtlayamayan Umut, tutuklanmadan hemen önce babası ile karakolda bir araya geldi. Alzheimer hastası olan Rıza, oğlu Umut’a bir an “Siz kimsiniz?” dedi. Umut’u babasının katil damgası yemesinden çok onu hatırlamaması yaraladı. Dizinin final sahnesinde ise karakoldaki masanın üzerinde babasının dosyası duran Umut, o geceye ait kamera kayıtlarını gördü ve bu dakikalarda hayatını bütünüyle değiştirecek olan Fecir ve Harun ile aynı karede olduğundan habersizdi.


Taş Kağıt Makas'ın ilk bölümü beğeni topladı


OZAN GÜVEN: "YAKARSA DÜNYAYI HARUN YAKAR"

Ozan Güven, yıllar sonra Taş Kağıt Makas ile yeniden izleyici karşısına çıktı. Dizide zeki, karizmatik ve cesur bir avukat olan Harun Yakar’a hayat veren oyuncu performansı ile göz doldurdu. Komik ve esprili halleri ile de seyircinin beğenisini kazanan Ozan Güven sosyal medyada da çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı.

BURAK YÖRÜK’DEN TERS KÖŞE BİR KARAKTER

Burak Yörük, Taş Kağıt Makas dizisi ile ters köşe bir karaktere imza attı. Bugüne kadar canlandırdığı karakterlerin tam tersine, gerçek bir sosyopata hayat veren Yörük, Fecir karakteri ile izleyiciyi şaşırttı.
Taş Kağıt Makas'ın ilk bölümü beğeni topladı - Resim : 2


Fecir’in Büşra Korkmaz cinayetinde rolünün ne olduğu ise gecenin merak edilen soruları arasındaydı.

HİPERTİMEZİ HASTALIĞI TAŞ KAĞIT MAKAS İLE GÜNDEME GELDİ

Taş Kağıt Makas hikayesi ile olduğu kadar Umut karakterinin hipertimezi -sıra dışı hafıza- hastalığı ile de dikkat çekti. Umut’un “Hafızam biraz iyidir” sözü başlarda seyircinin ilgisini çekmese de yayınlanan otobüs sahnesi aslında olayın bu kadar basit olmadığını ortaya çıkardı. Alev’in telefonunun çalınması başlayan ve karakolda devam eden süreç Umut’un sıra dışı bir hafızaya sahip olduğunu izleyici ile buluşturdu. Umut’un bu üstün hafıza yeteneği hipertimezi hastalığını da gündeme getirdi. Dünyada sadece 20-30 kişi de olan bu hastalık dizi sayesinde tekrar gündeme geldi ve hastalıkla ilgili aramaların hız kazandığı dikkat çekti.Taş Kağıt Makas'ın ilk bölümü beğeni topladı - Resim : 3


Ekin Koç, Serra Arıtürk, Ozan Güven, Hande Ataizi, Burak Yörük, Hüseyin Avni Danyal, Aytaç Uşun, Bülent Seyran, Selim Galip, Anıl Taşezen gibi başarılı oyuncuları kadrosunda buluşturan ‘Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu’ yeni bölümleri ile Çarşamba akşamı Kanal D’de ekrana gelmeye devam edecek.

DHA