Babala TV'ye katılan Kılıçdaroğlu çağrıda bulundu: "O paylaşımları durdurun"

Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam yayınlanan Babala TV yayınını değerlendirdi ve "Soru soran gençlere, 'AK Partili değilim dedi fotoğrafı çıktı' vb. paylaşımları durdurun. İnsan kendini nasıl tanımlıyorsa odur." dedi.

Babala TV'ye katılan Kılıçdaroğlu çağrıda bulundu: "O paylaşımları durdurun"

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuk olduğu Babala TV Youtube kanalının Mevzular Açık Mikrofon programı yayınlandı.

3 saatte 2 milyondan fazla kişinin izlediği yayını değerlendiren Kılıçdaroğlu Twitter'da Oğuzhan Uğur'un paylaşımını alıntılayıp "İlk defa manipülasyonlar, montajlar, yalanlar, iftiralar, türlü türlü sahtekarlıklar olmadan, yüz yüze konuşabildik, tanışabildik…" yorumunu yaptı.

'EN BÜYÜK YALNIZLIĞI BU KONUDA HİSSETTİM'

 

Kemal Kılıçdaroğlu ilerleyen saatlerde ise kendisine soru soran bazı gençlere yönelik sosyal medya paylaşımlarına tepki gösterdi:

"Soru soran gençlere, 'AK Partili değilim dedi ama fotoğrafı çıktı' vb. paylaşımları durdurun. Cesaret gösterip o salona geldiler; insan kendini nasıl tanımlıyorsa, hissediyorsa, odur. En büyük yalnızlığı bu konuda hissettiğimi de söylemek zorundayım. Bırakın kavga dilini gençler."

Babala TV'ye katılan Kılıçdaroğlu çağrıda bulundu: "O paylaşımları durdurun"

OĞUZHAN UĞUR: "KİMLİKLERİ DEĞİL, SORULARI ÖNEMLİ"

Babala TV'nin kurucusu Oğuzhan Uğur da Twitter'dan benzer bir çağrı yaptı:

"Muhalif medyaya çağrımdır. Lütfen programımıza katılıp soru soran Ak partili arkadaşlarımızı 'şöyle ak partili, böyle Ak partili, değilim dedi ama Ak partili çıktı' başlıklarıyla manşet edip, hakaret yemelerine daha fazla sebep olmayınız. Onlar sorumluluk alıp gelmeseydi, bu program şikayet ettiğimiz TV kanalı programlarından farklı olmazdı. İyi ki geldiler, iyi ki sordular. Rica ediyorum.

Kimliklerini değil, sordukları sorular ve verilen cevapları manşet ediniz."

Babala TV'ye katılan Kılıçdaroğlu çağrıda bulundu: "O paylaşımları durdurun" - Resim : 2