Farah Zeynep Abdullah'tan 'domates' itirazı: "Ben öyle demedim"

Farah Zeynep Abdullah'ın "Başrol erkeklerin yanına domates seçer gibi kadın oyuncuları seçiyorlar" paylaşımı gündem yaratmıştı.

Farah Zeynep Abdullah'tan 'domates' itirazı: "Ben öyle demedim"

Farah Zeynep Abdullah'ın "Başrol erkeklerin yanına domates seçer gibi kadın oyuncuları seçiyorlar" şeklindeki çıkışı; Kerem Bürsin, Merve Dizdar, Nebahat Çehre, Defne Samyeli, Pınar Altuğ, Nihal Yalçın, Bergüzar Korel ve Kenan İmirzalıoğlu gibi isimlere sorulmuş; kimi Abdullah'a destek verirken kimisi de karşı çıkmıştı.

Paylaşımının ünlü isimlere sorulması dikkatini çeken Farah Zeynep Abdullah, "Günaydın, magazin benim attığım bir tweeti anket yapar gibi herkese soruyor. Ama yanlış soruyorlar. Ben 'Domates seçer gibi' demedim 'Mal seçer gibi' dedim. Onu neden domatese çevirdiler anlayamadım. Mal yeterince güçlü değil mi acaba? Ben merak ediyorum. Anket sonuçlarını topluca istiyorum magazinden" ifadelerini kullandı.

 

Abdullah paylaşımının devamında ise "Domates nasıl seçiliyor? Pembe domates de var? Hiç hakim değilim? Karpuz daha bir değişik gibi? Bir stili mi var domates seçmenin?" diye sorarak gönderisine annesini etiketledi.