Apple

Apple’ı geçen Microsoft dünyanın en değerli şirketi oldu
Apple’ı geçen Microsoft dünyanın en değerli şirketi oldu Apple, dünyanın en değerli şirketi unvanını Microsoft'a kaptırdı. Piyasa değeri bu yıl yüzde 49 artışla 2 trilyon 490 milyar dolara ulaşan Microsoft'un yükselişinde pandemide bulut hizmet gelirindeki artış etkili oldu.
Dikkat! iPhone'da güvenlik açığı: Kredi kartınızı derhal kaldırın!
Dikkat! iPhone'da güvenlik açığı: Kredi kartınızı derhal kaldırın! İngiliz uzmanlar, iPhone'larda ortaya çıkan bir güvenlik açığı nedeniyle, telefon kilitli de olsa temassız ödeme yapılabildiğini ortaya çıkardı. Yetkililer, 'kredi kartlarınızı iPhone'a kaydetmeyin' diyerek uyardı.
Apple'dan Facebook'a derin darbe!
Apple'dan Facebook'a derin darbe! Apple, Eylül ayında kullanmaya başlayacağı yeni yazılım güncellemesiyle, veri arsızı haline gelen Facebook'a çok sert bir darbe vurmaya hazırlanıyor. Apple, yeni güncelleme ile birlikte Facebook'un ne zaman kamera ve mikrofona eriştiğini gösterecek.
Apple çalışanları ayaklandı, dev firma geri adım attı!
Apple çalışanları ayaklandı, dev firma geri adım attı! ABD'li teknoloji devi Apple, ofise geri dönüş çağrısı yaptığı çalışanları için kritik bir karar aldı. Varyant endişesi nedeniyle Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen dönüş bir ay ertelenerek Ekim ayına kaldı.
Amerika'da 36 eyaletten Google’a dava!
Amerika'da 36 eyaletten Google’a dava! ABD'de 36 eyalet, Play Store hizmetlerinde tekel oluşturduğunu ve rekabeti ihlal ettiğini öne sürerek Google'a dava açtı.
Facebook'tan 'akıllı saat' atağı
Facebook'tan 'akıllı saat' atağı The Verge'un haberine göre sosyal medya devi, uzun süredir üzerinde çalıştığı akıllı saat teknolojisini gelecek yaz tamamlamış olmayı planlıyor. Facebook'un ilk akıllı saatinin iki kameraya sahip olması bekleniyor.
Leonardo DiCaprio son görüntüsüyle herkesi şaşırttı
Leonardo DiCaprio son görüntüsüyle herkesi şaşırttı Apple, Martin Scorsese’nin merakla beklenen Western filmi “Killers of the Flower Moon”un ilk fotoğraflarını yayınladı.