Apple

Apple çalışanları isyan bayrağını açtı!
Apple çalışanları isyan bayrağını açtı! Apple çalışanları yeni karar doğrultusunda haftanın üç günü ofise gitmek yerine 'evden esnek çalışma'yı uygun buluyor.
Apple uyardı: "Cihazınızın kontrolünü ele geçirebilirler, güvenlik açığı var"
Apple uyardı: "Cihazınızın kontrolünü ele geçirebilirler, güvenlik açığı var" ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlar için çok ciddi bir güvenlik açığı olduğunu duyurdu.
Apple, hatalı tasarım için 50 milyon dolar ödeyecek!
Apple, hatalı tasarım için 50 milyon dolar ödeyecek! Apple, MacBook Pro'nun kelebek klavye tasarımına karşı açılan davada 50 milyon dolarlık bir anlaşmayı kabul etti. Yıllarca süren şikâyetlerin ardından şirket eski tasarımına dönmekle kalmadı, üstüne kullanıcılara ödeme yapmayı da kabul etti.
Apple Türkiye'den indirim kararı
Apple Türkiye'den indirim kararı Dolar/TL'nin 17'yi görmesinin ardından bir ayda iki kez zam yapan Apple Türkiye, kurdaki düşüş sonrası yüzde 21-25 aralığında indirim yaptı.
Apple kabul etti: "Yeni kriz var"
Apple kabul etti: "Yeni kriz var" ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, Corona virüs salgını ve çip sıkıntısı dolayısıyla bir süredir ürünlerin arzında sıkıntı yaşıyordu... Fakat şirket bugün yaptığı açıklamada talep konusunda da çok ciddi bir yavaşlama içerisine girildiğini duyurdu.
Apple’ı geçen Microsoft dünyanın en değerli şirketi oldu
Apple’ı geçen Microsoft dünyanın en değerli şirketi oldu Apple, dünyanın en değerli şirketi unvanını Microsoft'a kaptırdı. Piyasa değeri bu yıl yüzde 49 artışla 2 trilyon 490 milyar dolara ulaşan Microsoft'un yükselişinde pandemide bulut hizmet gelirindeki artış etkili oldu.
Dikkat! iPhone'da güvenlik açığı: Kredi kartınızı derhal kaldırın!
Dikkat! iPhone'da güvenlik açığı: Kredi kartınızı derhal kaldırın! İngiliz uzmanlar, iPhone'larda ortaya çıkan bir güvenlik açığı nedeniyle, telefon kilitli de olsa temassız ödeme yapılabildiğini ortaya çıkardı. Yetkililer, 'kredi kartlarınızı iPhone'a kaydetmeyin' diyerek uyardı.